Türkçe     English  
::: Ayın Sayfası
Referans Siteler
tokakte eroncoins balcoins zeno
Ayın Sayfası
http://www.hjbltd.com
Harlan J. Berk Ltd. antik sikkeler, dünya ve ABD paraları, antikalar, antik haritalar ve resimler üzerine geniş bir yelpazede eksper olan bir şirket.
2019 - Ocak
http://www.tifcollection.com
Cointalk forumu üyelerinden TIF'in antik sikkeler koleksiyonu. Sikkelerin yanı sıra yer alan yazılar da oldukça ilgi çekici. Beğeneceğinize eminim!
2018 - Aralik
http://www.karaoglukoleksiyonu.com
Karaoğlu Koleksiyonu dünyanın en büyük antik sikke koleksiyonu olma amacıyla oluşturulan bir koleksiyon.
2018 - Kasim
https://cngcoins.com
1975 yılından bu yana, Classical Numismatic Group (CNG) kendilerini antik çağ, ortaçağ ve İngiliz paraları konusunda müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaya adamış bir müzayede evi.
2018 - Ekim
https://www.forumancientcoins.com
Forum Ancient Coins muhtemelen internet üzerinde yer alan sikkelerle ilgili en büyük websitesidir. Roma ve Antik Yunan dönemlerinin yanında, nümizmatikle ilgili bir çok konu hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.
2018 - Eylul
https://www.davidmus.dk/en
1945'ten günümüze, ünlü avukat C. L. David'in kişisel koleksiyonundan oluşan Davidmus koleksiyonu İlhanlar dönemine ait harika islami sanat eserleri ve sikkeleri barındırmakta.
2018 - Agustos
http://coinbooks.org
1979 yılında kurulan bir eğitim örgütü olan Numismatic Bibliomania Society (NBS) nümizmatik alanında yayınlanan kitap ve dergilerin koleksiyonu ve kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.
2018 - Temmuz
https://www.numislit.com
Kolbe & Fanning Numismatik Kitabevi dünyanın en büyük ve en uzun süredir piyasada olan nadir nümizmatik literatür firmasıdır. 1967 yılında kurulan firma, ilk müzayedesini 1976 yılında düzenlemiş ve günümüzde yıllık ortalama dört müzayede düzenlemekte
2018 - Haziran
https://coins.be
1985 yılında tam zamanlı olarak Brüksel'de koleksiyonculara hizmet vermeye başlayan Jean-Luc Van der Schueren halen aynı yerde hizmet vermekte. Özellikle 5. Charles döneminden başlayıp Avusturya dönemine kadar olan İspanyol Hollanda dönemiyle ilgilen
2018 - Mayis
https://www.holmasto.fi
60 yıllık bir işletme olan Holmosto, Finlandiya'nın yalnızca en eski değil aynı zamanda en büyük ve en uluslararası para dükkanıdır. Şu anda aynı ailenin ikinci nesli işletmeye devam etmektedir.
2018 - Nisan
https://rahakabinetti.wordpress.com
Jani Oravisjärvi'nin kişisel blogu. Site tamamen Fince olmasına karşın; içeriği, sitenin çevirisini yaparak okumanıza değecek.
2018 - Mart
https://www.nadirkitap.com
Nadirkitap, Türkiye'deki kitap satıcılarını ve sahafları internet üzerinden alış-veriş yapmak isteyen kişilerle güvenli bir şekilde buluşturmak ve aralarında gerçekleşecek ticarete aracılık etmek amacıyla hizmet vermektedir.
2018 - Şubat
http://www.cariboucoins.com/linkhub.php
Antik sikkeler link portalı - Tanımlama, sahte paralar, müzayede evleri, araştırmalar ve daha fazlası!
2018 - Ocak
http://www.lanz.com
Avrupa'nın en önemli müzayede evlerinden birisi olan Numismatik Lanz islami sikkeler konusunda da oldukça uzman.
2017 - Aralik
http://stevealbum.com
Stephen Album Rare coins antik ve islami sikkeler ile Hindistan , Çin ve modern dünya paraları konusunda uzmanlaşmış Amerika menşeili bir şirkettir. Aylık sabit fiyatlı listeler yayınlamalarının yanında, Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yılda üç kez mü
2017 - Kasim
http://www.elsen.eu
Belçikanın en büyük müzayede evi ve koleksiyon dükkanı. Antik, ortaçağ, modern dünya paraları ve madalyonların yanında büyük bir nümizmatik kitap arşivine de sahip.
2017 - Ekim
http://www.ancientmoney.org
ancientmoney.org antik dönem sikkelerinin en yüksek çözünürlük ve gerçek renkleri ile fotoğraflanmasını hedefleyen bir proje. Sadece mükemmel kalitedeki sikke fotoğraflarını incelemek için bile ziyaret etmeye değer.
2017 - Eylul
http://www.albertozecchi.it/home_eng.html
1896 yılında kurulan Zecchi firması bugün üçüncü nesil ustalıkla, babasının ve dedesinin izinden giderek koleksiyonculara yeni seriler sunmakta.
2017 - Agustos
http://www.acsearch.info
acserach.info uluslararası öneme sahip müzayede evlerine ait sonuçları içeren bir veribankası. 17 yıldan daha eski müzayedelere ait resim, açıklama ve gerçekleşen fiyatlara ulaşmak mümkün.
2017 - Temmuz
http://onlinecoin.club
Online Coin Club, moden dünya paraları konusunda koleksiyonerler için referans niteliğinde bir site
2017 - Haziran
http://nisanyanmap.com/
Index Anatolicus Türkiye yerleşim yerleri envanteri. Projenin amacı TC sınırları içerisinde halen var olan ve geçmişte kullanılmış tüm yer adlarını belgelemektir. Halen veritabanında 42227 güncel kayıt, 33026 eski yer adı mevcuttur.
2017 - Mayis
http://www.coinweek.com
Yalnızca İngilizce hizmet vermekte olan sitede, müzayedeler, ABD ve dünya madeni paraları öncelikli olmak üzere, kağıt para, sikkeler ve koleksiyonculukla ilgili bir çok konunun ele alındığı makalelere ulaşılabilir.
2017 - Nisan
http://tokakte.dk/
Christian Rasmussenin İlhanlı sikkeleri koleksiyonunu sergilediği referans niteliğinde bir site.
2017 - Mart
https://www.solidus-numismatik.de
Solidus-Numizmatik, Münih (Almanya) merkezli bir müzayede evi. Roma ve Bizans sikkeleri üzerine uzmanlaşmış olsa da, İslami sikkelere de rastlamak mümkün.
2017 - Şubat
http://www.selcikcoins.com
Koleksiyonculuk hayatına 7 yaşında iken Cumhuriyet dönemi kağıt ve metal para koleksiyonu ile başlamış olan Koray Selcik'e ait koleksiyon sitesi.
2017 - Ocak
Önceki | 1 | 2 |  ... | Sonraki
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim