Türkçe     English  
::: Ayın Sayfası
http://www.cariboucoins.com/linkhub.php
Antik sikkeler link portalı - Tanımlama, sahte paralar, müzayede evleri, araştırmalar ve daha fazlası!
2018 - Ocak
http://www.lanz.com
Avrupa'nın en önemli müzayede evlerinden birisi olan Numismatik Lanz islami sikkeler konusunda da oldukça uzman.
2017 - Aralik
http://stevealbum.com
Stephen Album Rare coins antik ve islami sikkeler ile Hindistan , Çin ve modern dünya paraları konusunda uzmanlaşmış Amerika menşeili bir şirkettir. Aylık sabit fiyatlı listeler yayınlamalarının yanında, Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yılda üç kez mü
2017 - Kasim
http://www.elsen.eu
Belçikanın en büyük müzayede evi ve koleksiyon dükkanı. Antik, ortaçağ, modern dünya paraları ve madalyonların yanında büyük bir nümizmatik kitap arşivine de sahip.
2017 - Ekim
http://www.ancientmoney.org
ancientmoney.org antik dönem sikkelerinin en yüksek çözünürlük ve gerçek renkleri ile fotoğraflanmasını hedefleyen bir proje. Sadece mükemmel kalitedeki sikke fotoğraflarını incelemek için bile ziyaret etmeye değer.
2017 - Eylul
http://www.albertozecchi.it/home_eng.html
1896 yılında kurulan Zecchi firması bugün üçüncü nesil ustalıkla, babasının ve dedesinin izinden giderek koleksiyonculara yeni seriler sunmakta.
2017 - Agustos
http://www.acsearch.info
acserach.info uluslararası öneme sahip müzayede evlerine ait sonuçları içeren bir veribankası. 17 yıldan daha eski müzayedelere ait resim, açıklama ve gerçekleşen fiyatlara ulaşmak mümkün.
2017 - Temmuz
http://onlinecoin.club
Online Coin Club, moden dünya paraları konusunda koleksiyonerler için referans niteliğinde bir site
2017 - Haziran
http://nisanyanmap.com/
Index Anatolicus Türkiye yerleşim yerleri envanteri. Projenin amacı TC sınırları içerisinde halen var olan ve geçmişte kullanılmış tüm yer adlarını belgelemektir. Halen veritabanında 42227 güncel kayıt, 33026 eski yer adı mevcuttur.
2017 - Mayis
http://www.coinweek.com
Yalnızca İngilizce hizmet vermekte olan sitede, müzayedeler, ABD ve dünya madeni paraları öncelikli olmak üzere, kağıt para, sikkeler ve koleksiyonculukla ilgili bir çok konunun ele alındığı makalelere ulaşılabilir.
2017 - Nisan
http://tokakte.dk/
Christian Rasmussenin İlhanlı sikkeleri koleksiyonunu sergilediği referans niteliğinde bir site.
2017 - Mart
https://www.solidus-numismatik.de
Solidus-Numizmatik, Münih (Almanya) merkezli bir müzayede evi. Roma ve Bizans sikkeleri üzerine uzmanlaşmış olsa da, İslami sikkelere de rastlamak mümkün.
2017 - Şubat
http://www.selcikcoins.com
Koleksiyonculuk hayatına 7 yaşında iken Cumhuriyet dönemi kağıt ve metal para koleksiyonu ile başlamış olan Koray Selcik'e ait koleksiyon sitesi.
2017 - Ocak
http://www.bedencoins.com/index.php
Hasan Beden'e ait kisisel koleksiyon sayfasi
2016 - Aralik
http://www.onsnumis.org/
The Oriental Numismatic Society (ONS), 1970 yilinda dogu paralarinin incelenmesi ve koleksiyonunun yapilmasini tesvik etmek amaciyla kurulmustur. Amator ve profesyonellere acik olan toplulugun tum dunyada 500'den fazla uyesi vardir.
2015 - Kasim
http://parakoleksiyon.com/index.php
Dr. Erol Olcas'in Grek ve Osmanli sikkeleri agirlikli koleksiyonuna ulasabileceginiz yararli bir site. Alt kategorilerin bulunmamasi nedeniyle arama yapmak oldukca guc.
2015 - Ekim
http://www.balcoins.com
Dr. Şevkullah Bal'ın İzmir Arkeoloji Müzesine kayıtlı kişisel koleksiyonunda bulunan Anadolu sikkelerini tanıtan oldukça faydalı bir site.
2014 - Kasim
http://www.poinsignon-numismatique.com
Strasbourg gezim sırasında keşfettiğim, Avrupa'daki islami paralar konusunda en geniş arşivlerden birine sahip olan Poinsignon Numizmatik, Osmanlı ve Selçuklu paralarına da ev sahipliği yapıyor.
2014 - Ekim
http://www.zerobooksonline.com/tr/index.asp
Arkeoloji ve numizmatik ile ilgili en buyuk arsive sahip kitapci olan ZeroBooks`ta referans kitaplarin yaninda sempozyum bildirileri, ve dergilere ulasilabilir.
2014 - Eylül
http://www.schulman.nl/
Hollanda`nin en eski muzayede evi Schulman b.v. Yilda duzenledikleri 3 muzayedenin yaninda sitelerinden sabit fiyatli paralara da ulasmak mumkun.
2014 - Agustos
http://rondomons.nl/
Hans Verschoor tarafindan kurulmus olan genis bir islami sikke koleksiyonu bulunan onemli sitelerden birisi daha..
2014 - Temmuz
http://www.numiscollect.eu/index.php
NumisCollect Euro ve dünya hatıra paraları koleksiyoncuları için geniş bir arşiv sunuyor. Ödeme seçenekleri arasında bitcoin bulunması da ilgi çekiyor.
2014 - Mayis
http://www.joelscoins.com
Joel Coins, dünya madeni paraları koleksiyoncuları için geniş bir arşiv sunuyor. 1996'da açılan websiteleri ile hizmete devam ediyorlar..
2014 - Nisan
http://www.knm.nl
Hollanda Darphanesi resmi websitesi. Online olarak başka ülkelerin paralarını ya da Leuchttrum ürünlerini almak mümkün.
2014 - Mart
http://medievalcoins.50g.com/
Medieval Coins Group, hem koleksiyoncular hem de ortaçağ numizmatiği öğrencilerinin ortaçağ avrupası ve sömürgeleri hakında bilgilerini paylaşabilecekleri bir site..
2009 - Ağustos
Önceki | 1 | 2 |  ... | Sonraki
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim