Türkçe     English  
 
1988 Ankara doğumlu olan Yiğit Altay, Şubat 2004’te Türkiye Cumhuriyeti ve dünya madeni paraları koleksiyonu yapmaya başladı. Temmuz 2006’da Türkiye Cumhuriyeti Ankara Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri Müdürlüğü’nden aldığı sikke koleksiyoncusu belgesi ile müzeye kayıtlı en genç sikke koleksiyoncusu oldu. Ekim 2016'dan bu yana yalnızca İlhan sikkeleri toplamaktadır.

İlhanlar Kitaplığı
İlhan Devleti ve Moğollar hakkında yayınlanan eserlerin toplu bir listesine buradan ulaşabilirsiniz. Yalnızca sikkeler değil, tarih kültür ve yaşamları konusunda da değerli bilgiler içeren bu kitaplar her koleksiyonerin kitaplığında mutlaka bulunmalı.
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız
Antik sikkeler link portalı - Tanımlama, sahte paralar, müzayede evleri, araştırmalar ve daha fazlası!
Dünya madeni paraları değiş tokuş listesine, şu ana kadar değiş tokuş yaptığım koleksiyoncuların listesine ve satışta olan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.
İlhan sikkelerini okumak zor. Üç farklı dilde yazılar barındıran bu sikkelerin koleksiyonuna başladığınızda tarih, darp yeri, sultan isimleri nasıl okunur ve sikke üzerinde nerede ne yazar anlamak zor gelebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığımız, çok değerli koleksiyonerlerin yardımıyla gelişen ve büyüyen bir site oluşturduk. Halen eksikleri olsa da bu haliyle bile şimdiden yararlı bir kaynak olacağı görüşündeyim ve bu yüzden siteyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Diğer Referans Siteler
tokakte eroncoins balcoins zeno
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim