Türkçe     English  
 
1988 Ankara doğumlu olan Yiğit Altay, Şubat 2005’te Türkiye Cumhuriyeti ve dünya madeni paraları koleksiyonu yapmaya başladı. Temmuz 2006’da Türkiye Cumhuriyeti Ankara Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri Müdürlüğü’nden aldığı sikke koleksiyoncusu belgesi ile müzeye kayıtlı en genç sikke koleksiyoncusu oldu...

Para Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
Bir internet sitesi yapmıyorsanız dahi, koleksiyonunuzdaki paraların kaliteli fotoğraflarını çekmek neredeyse bir zorunluluktur. Koleksiyonunuz büyüdükçe, paralarınızın envanterini yapmak önem kazanmaya başlar. İyi kalitede fotoğraflar çekmek en başta gözünüzü korkutabilir. Ancak, amatörlerin bile kullanabileceği bazı basit tekniklerle, çok az çaba harcayarak çarpıcı sonuçlar elde etmek mümkün.
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız
 
ancientmoney.org antik dönem sikkelerinin en yüksek çözünürlük ve gerçek renkleri ile fotoğraflanmasını hedefleyen bir proje. Sadece mükemmel kalitedeki sikke fotoğraflarını incelemek için bile ziyaret etmeye değer.
Önceki Aylarda Seçilen Sayfalar İçin Tıklayınız
Dünya madeni paraları değiş tokuş listesine, şu ana kadar değiş tokuş yaptığım koleksiyoncuların listesine ve satışta olan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz. Dünya madeni paralarında öncelikli tercihim değiş-tokuş yapmak ancak alım-satım imkanı da her zaman mevcuttur.
İlhan sikkelerini okumak zor. Üç farklı dilde yazılar barındıran bu sikkelerin koleksiyonuna başladığınızda tarih, darp yeri, sultan isimleri nasıl okunur ve sikke üzerinde nerede ne yazar anlamak zor gelebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığımız, çok değerli koleksiyonerlerin yardımıyla gelişen ve büyüyen bir site oluşturduk. Halen eksikleri olsa da bu haliyle bile şimdiden yararlı bir kaynak olacağı görüşündeyim ve bu yüzden siteyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim