Türkçe     English  
 
1988 Ankara doğumlu olan Yiğit Altay, Şubat 2004’te Türkiye Cumhuriyeti ve dünya madeni paraları koleksiyonu yapmaya başladı. Temmuz 2006’da Türkiye Cumhuriyeti Ankara Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri Müdürlüğü’nden aldığı sikke koleksiyoncusu belgesi ile müzeye kayıtlı en genç sikke koleksiyoncusu oldu. Ekim 2016'dan bu yana yalnızca İlhan sikkeleri toplamaktadır.

Nümizmatik Fotoğrafçılığında Odak İstifleme
Odak istifleme (focus stacking) tekniği, özellikle yüksek rölyefli, şeklen bozuk veya eşit kalınlığa sahip olmayan sikkelerin fotoğraflanmasında kullanılan çok faydalı bir tekniktir. Tek gereken şey, farklı odak noktalarına sahip bir kaç fotoğraf. Sonrasında Photoshop bütün resimlerdeki odak noktalarını alarak tüm sikkenin net olduğu bir resim üretmektedir.
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız
1985 yılında tam zamanlı olarak Brüksel'de koleksiyonculara hizmet vermeye başlayan Jean-Luc Van der Schueren halen aynı yerde hizmet vermekte. Özellikle 5. Charles döneminden başlayıp Avusturya dönemine kadar olan İspanyol Hollanda dönemiyle ilgilenmektedir. 3000'den fazla farklı 1820-1950 tarihlerine ait Belçika jetonlarının önemli bir koleksiyoneridir.
Dünya madeni paraları değiş tokuş listesine, şu ana kadar değiş tokuş yaptığım koleksiyoncuların listesine ve satışta olan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.
İlhan sikkelerini okumak zor. Üç farklı dilde yazılar barındıran bu sikkelerin koleksiyonuna başladığınızda tarih, darp yeri, sultan isimleri nasıl okunur ve sikke üzerinde nerede ne yazar anlamak zor gelebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığımız, çok değerli koleksiyonerlerin yardımıyla gelişen ve büyüyen bir site oluşturduk. Halen eksikleri olsa da bu haliyle bile şimdiden yararlı bir kaynak olacağı görüşündeyim ve bu yüzden siteyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Diğer Referans Siteler
tokakte eroncoins balcoins zeno
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim