Ziyaretçi Sayısı: 45214   Türkçe     English  
 
1988 Ankara doğumlu olan Yiğit Altay, Şubat 2004’te Türkiye Cumhuriyeti ve dünya madeni paraları koleksiyonu yapmaya başladı. Temmuz 2006’da Türkiye Cumhuriyeti Ankara Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri Müdürlüğü’nden aldığı sikke koleksiyoncusu belgesi ile müzeye kayıtlı en genç sikke koleksiyoncusu oldu. Ekim 2016'dan bu yana yalnızca İlhan sikkeleri toplamaktadır.

Koleksiyon Muhabbetleri
"Koleksiyon Muhabbetleri" adında başladığımız koleksiyonerlerle röportaj köşesi. Siz de bu projede yer almak isterseniz formu doldurarak katılabilirsiniz.
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız
 
Harlan J. Berk Ltd. antik sikkeler, dünya ve ABD paraları, antikalar, antik haritalar ve resimler üzerine geniş bir yelpazede eksper olan bir şirket.
Umarım altaycoins.com bütün değerli İlhan sikke koleksiyoncuları ve araştırmacılar için kaynak referans haline gelecektir. Genel kanının aksine, bilginin ücretsiz ve ihtiyacı olan herkes tarafından erişilebilir olması gerektiğine inanıyorum.
İlhan sikkelerini okumak zor. Üç farklı dilde yazılar barındıran bu sikkelerin koleksiyonuna başladığınızda tarih, darp yeri, sultan isimleri nasıl okunur ve sikke üzerinde nerede ne yazar anlamak zor gelebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığımız, çok değerli koleksiyonerlerin yardımıyla gelişen ve büyüyen bir site oluşturduk. Halen eksikleri olsa da bu haliyle bile şimdiden yararlı bir kaynak olacağı görüşündeyim ve bu yüzden siteyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Ziyaretçi Defteri  |  Haber Bülteni  |  İletişim